Start képzés - A tanulás jövője MOOC

A nemzetközi együttműködés kezdő lépéseinek, a pályázás alapjainak elsajátításában segít a pályázatok iránt érdeklődő, de tapasztalattal nem rendelkező pedagógusoknak, oktatóknak.

Megújult az ingyenesen elérhető, szabadon felvehető tömeges nyílt online képzés, amelynek tematikája szoros Erasmus+ kapcsolódással (prioritások, együttműködés, projektmenedzsment, pályázatírási alapok, kedvcsinálók, élménybeszámolók) valósul meg. 

Képzések képeinek leírását majd aktualizálni kell

Miért érdemes csatlakozni a képzéshez?

  • Ez a képzés egy állandóan elérhető kurzusként funkcionál, amelyhez bármikor lehet csatlakozni és bármikor vissza lehet térni
  • Időszakosan megjelenő új modulok egészítik ki a tananyagot, amelyek egy része időszakosan elvégezhető, hogy egyidejű jelenlét is legyen az online térben.
  • A képzésről e-mailben kapnak tájékoztatást a már regisztrált résztvevők, így rögtön értesülhetnek az újdonságokról és aktuális tartalmakról. 
  • A korábbi résztvevők is vissza-vissza térhetnek a kurzusba megnézni a legfrissebb híreket és újdonságokat. 

Az új modulok kiemelkedő pedagógusok, szakemberek, intézmények jó gyakorlatainak, tudásának megosztását, nívódíjas projektek bemutatkozásait és a pályázatírással, az Erasmus+ programmal kapcsolatos újdonságokat is tartalmazzák.

A képzés központi eleme a nemzetközi kapcsolatok, együttműködések bemutatása, illetve az azokból nyert jó gyakorlatok és tapasztalatok megismertetése. 

Ezen a képzési szinten a tömeges tudásmegosztó eszközök alkalmazásával (szavazások, szófelhők, gyűjtemények, fórumok) támogatjuk a pedagógusok és egyéb oktatási szakemberek közti együttműködést. Több ezres résztvevői létszámmal (A tanulás jövője MOOC-ok résztvevőinek száma korábbi években 1000-1800 fő) a kurzusokon belüli online tudásmegosztás és együttműködés a képzés egyik legnagyobb értéke. Az ezekben való részvétel erősítheti később a pályázatokhoz, projektekhez kapcsolódó disszeminációt is.

A képzés során bemutatjuk a már létező disszeminációs és tudásmegosztó felületeinket (módszertani adatbázisok), egyéb információs felületeinket (honlapok, közösségi média) és a kapcsolattartási lehetőségeket (rendezvények, elérhetőségek).

Ez egy állandóan futó kurzus (bármikor lehet csatlakozni – bármikor vissza lehet térni), időszakosan megjelenő új modulokkal, melyekről hirdetményekben tájékoztatjuk a már regisztrált résztvevőket, így rögtön kapnak értesítéseket az újdonságokról, aktuális tartalmakról.

Regisztráció 2024. október első felében!