Digitális Módszertár
Hogyan használható a Facebook az irodalomórán? Milyen motivációs szerepe lehet az IKT-eszközöknek a természettudományos nevelésben? Miképp jelenhet meg a tanulási célokat szolgáló játék és játékosítás a tanórákon? Hogyan dolgozható fel interaktív formában a történelem egy szelete IKT eszközök segítségével?
Ezekre a tanulásban, tanításban aktuális kérdésekre a Tempus Közalapítvány 2012-ben útjára indított Digitális Módszertára adja meg a választ, amely a tanítási gyakorlatot újszerű, interaktív módszerekkel, a tananyag feldolgozását IKT-eszközökkel megtámogató ötletek gyűjteménye.

Digitális Pedagógus Díj
Böngésszen az ötletek között
Színesítené tanóráját? Böngésszen a Digitális Módszertár évről évre bővülő ötlettárában, és ismerje meg a díjazott ötletek feltöltőit.
Digitális Módszertár adatbázis
A több száz ötletet tartalmazó adatbázis használatával a pedagógusok a tanórák és a tanórán kívüli tevékenységek megújításához nyerhetnek inspirációt, illetve konkrét, a mindennapi iskolai tevékenységeik során alkalmazható módszereket tanulhatnak egymástól.
A gyakorló tanárok által feltöltött anyagok a 21. századi fiatalok, vagyis a digitális nemzedék interaktív tanulását, tanítását segítik az IKT eszközök kreatív használatával.
Útmutató ötletek feltöltéséhez
Töltse fel ötletét a Digitális Módszertárba
Megosztaná saját ötletét pedagógus kollégáival? Töltse fel a gyakorlatban bevált, kedvenc módszereit a Digitális Módszertárba, ahol a tanulni és tanítani vágyók egyaránt izgalmas megoldásokból meríthetnek inspirációt! A leginnovatívabb ötletek feltöltőit minden évben Digitális Pedagógus Díjjal jutalmazzuk!