Az Erasmus+ Mentorhálózat pilot program mentorai

Ismerje meg az Erasmus+ Mentorhálózat pilot program mentorait!

Budapest

Szeles Beáta

Az Újpesti Károlyi István Általános Iskola és Gimnázium angol nyelvtanára, nemzetközi koordinátor, tanfelügyeleti és pedagógusminősítő-szakértő, auditor-szakértő. Közoktatásvezetői, tankerületigazgatási és tantárgygondozó szaktanácsadói végzettséggel rendelkezik. A kezdetektől, 2014-től vesz részt Erasmus+ pályázatokban. A Program iránti elkötelezettségéből adódóan évek óta országszerte népszerűsíti az Erasmus+ pályázati lehetőségeit, motiválja a tantestületeket, segíti az adott intézményeket a projektek-megtervezésében és a nemzetköziesítési stratégiájuk megalkotásában egyaránt.


Debrecen

Horváth-Zelei Attila

Tanulmányait tekintve testnevelés - földrajz szakos tanár, valamint közoktatási vezető és pedagógus szakvizsgát is szerzett.

Személyét meghatározza a közoktatás iránti szeretet, ugyanis nem csak a köznevelés, de a szakképzés világában is remekül kamatoztatta képességeit és tehetségét, melyet bizonyít a 15 éves tanári tapasztalata. Mindig is fontos volt számára a személyi fejlődés, a fejlesztés, valamint az intézmények nemzetköziesítésének elindítása, ugyanis úgy gondolja, hogy akkor lehet valaki sikeres a mai világban, ha nemcsak a saját maga fejlődésére nyitott, de a világra, és azok értékeire is. 

Jelenleg a Debreceni Szakképzési Centrum pályázati és projekt osztályának vezetője 2015 óta. Főbb feladatai közé tartozik a Szakképzési Centrum fenntartásában lévő iskolák pályázatainak generálása, projektmenedzsmentje, kezelése, monitoringja, ellenőrzése, valamint a pályázattal kapcsolatos pénzügyi elszámolás is.


Eger

Rozmán Éva

34 éve kezdte meg pályafutását matematika – fizika – informatika szakos tanárként jelenlegi iskolájában, az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium jogelődjében, Egerben. Később a Miskolci Egyetemen okleveles közgazdász diplomát szerzett, majd 2008-ban közoktatásvezetői szakvizsgát tett és köznevelési és szakképzési szakértőként dolgozott az oktatás különböző területein. 2010-től látja el iskolája igazgatói feladatait.

Ez idő alatt 8 évet dolgozott ECVET szakértőként, és jelenleg is a NVET tagja. Szaktanácsadó, az IKK minősített szakértője.

2008-ban kapcsolódott be először pályázatíróként az Erasmus+ elődjébe, a Leonardo programba. Ezen projekt eredményein, a diákokra való hatásán, motivációján felbuzdulva 16 éve iskolája lelkes és sikeres pályázó mind az egyéni, mind a csoportos mobilitások, valamint iskolai együttműködések területén egyaránt.

Amióta tanúsítványt, majd akkreditációt szerezhetnek intézmények, iskolája az első volt azok között, akik ezeket megkapták. 2014-ben Kreatív Föld Charta együttműködési projektjük Nívó Díjat kapott a Tempus Közalapítványtól.


Kaposvár 

Hegedüs Beáta

A Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium igazgatóhelyettese, ezen kívül pedig szaktanácsadóként és a dél-dunántúli régió eTwinning nagykövetként is tevékenykedik. 

A nemzetközi projektek hosszú évek óta jelentős szerepet töltenek be, mind az intézményük stratégiai célkitűzéseiben, mind pedig a saját életében egyaránt. Meggyőződése, hogy a projektmunka nemzetközi környezetben az intézményfejlesztés kiváló eszköze lehet, hiszen számos lehetőséget nyújt nem csak szakmai tudásuk fejlesztésére, hanem egyúttal érdekes és motiváló tevékenységeket kínál a tanulók és tanárok számára egyaránt, lakóhelytől, távolságoktól függetlenül. Projektjeik rengeteg élménnyel, tapasztalattal gazdagították a résztvevőket, hozzájárulva számos kompetenciaterület fejlődéséhez. 

Tapasztalataival igyekszik hozzájárulni a sikeres projektindításhoz és megvalósításhoz, az intézménye nemzetköziesítési stratégiájának kialakításához, illetve a sikeres pályázáshoz.


Monor

Turáni Katalin

A Monori József Attila Gimnáziumban tanít olasz-etika szakos tanárként. 

Szaktanácsadó, 2015-től köznevelési szakértői feladatokat is ellát. Tagja az etika tantárgy érettségi tételkészítő bizottságának. Intézményében jótékonysági, valamint környezetvédelmi projekteket szervez, 2001. óta koordinálja a korábbi Comenius programot, majd az Erasmus + projekteket.

Nyelvtanárként (is) nagyon fontosnak tartja az idegen nyelv(ek) elsajátítását, továbbá a kultúrák megismerését és a világra való nyitottság elsajátítását.


Szeged

Faragó Klára

1992 óta tevékenykedik a köznevelés területén. A több, mint három évtized során különböző munkakörökben sok tapasztalatot gyűjtött össze.

24 évet töltött el Kisteleken a köznevelésben. Ez idő alatt lehetősége nyílt több intézménytípusban, illetve több munkakörben is tevékenykedni, többek között 2012-ben, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Kisteleki Tankerületének vezetői feladatait látta el. 

Szakmai megújulásának újabb állomásaként, a Szegedi Deák Ferenc Gimnázium igazgatói pozícióját tölti be 2016. augusztus 11-től. Jelenleg a nyolcadik tanévet tudhatja maga mögött Szeged egyik legelismertebb, kéttannyelvű gimnáziumának a vezetőjeként, ahol magas színvonalon látja el igazgatói feladatait az 1000 fős diákság érdekeinek szem előtt tartásával.


Szombathely

Kiss-Bauer Szilvia

Végzettségét tekintve agrármérnök, okleveles közgazdász vállalkozásfejlesztés mesterszakon. 2005-től számos hazai és Európai Uniós projektben vett részt projektmenedzserként. A szakképzés rendszerében 2010-től dolgozik, először munkáltatói érdekképviselet, illetve szakmai szervezet vezető tisztségviselőjeként, majd 2015-től a területi kereskedelmi és iparkamara képzési csoportvezetőjeként. 2018-tól a Vas Vármegyei Szakképzési Centrum projektmenedzsere.

Az ERASMUS+ programba a Centrum által megpályázott, illetve el is nyert - szakképzési tanulók és munkatársak mobilitása - akkreditáció kapcsán kapcsolódott be projektmenedzserként. Feladata az új partnerek felkutatása, kapcsolattartás és a projekt átfogó irányítása, melynek során széleskörű kapcsolatrendszerével, szakmai tudásával, valamint gyakorlati tapasztalataival támogatja az ERASMUS+ program iránt érdeklődő intézményeket. Szívügyének tekinti, hogy az érdeklődő intézmények minél szélesebb körben vegyenek részt külföldi tapasztalatszerzésben és partnerségi együttműködésekben. 


Várpalota 

dr. Dobos Tamás

A pedagógus pályát hivatásának tekinti a történelem - kémia szakos - jogász végzettségű - tanár. 25 éve dolgozik az oktatásban, melynek minden szegletében tapasztalatot szerzett - az általános iskolai élményalapú tanuláson keresztül, a szakképzésben tanulók hátránykompenzálásán át, a gimnáziumi tehetséggondozó képzésig. Jelenleg a Thuri György Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola főigazgatója.

Mindegyik területen kiemelt cél volt számára a nemzetközi kapcsolatok erősítése, a kollégák és a diákok nemzetköziesítésére való törekvés. Ennek érdekében, 2012-től több hónapos szakmai tapasztalatot nyújtó gyakorlatokat szervezett különböző franciaországi szociális ellátó rendszerekben a szakiskolai tanulók számára. 2017-től dolgozik az iskolai stratégiai partnerségek kialakításán, korábban általános iskolai keretek között, majd később jelenlegi munkahelyén, a gimnáziumban is. Elkötelezett híve a tanulók társas kapcsolataiból adódó tapasztalatszerzésének, tanulási folyamatának, mely a nemzetközi partnerekkel való kapcsolattartás során párosul az idegen nyelv használatának erősítésével is.